۱۳۹۶ سه شنبه ۲۵ مهر | ساعت: 4:39 صبح | 10/17/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۰ بيست بهمن :تاریخ انتشار 13235 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 104174 :بازدید
مشخصات جدید ترین ماشین ظرفشویی ال جی + عکس
سیبنا: اولین ماشین ظرف‌شویی دنیا که بخار را در عملیات شستشو به کار گرفته، توسط کمپانی ال‌جی به بازار عرضه شد.


سیبنا:
اولین ماشین ظرف‌شویی دنیا که بخار را در عملیات شستشو به کار گرفته، توسط کمپانی ال‌جی به بازار عرضه شد.
 
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد ایران کارشناسان این محصول جدید را که تایکی نام دارد، کامل‌ترین ظرف‌شویی موجود در بازارهای جهانی می‌دانند. این که چرا چنین عنوانی به این محصول تعلق گرفته و چه تکنولوژی‌هایی در آن به کار رفته، موضوعِ متن پیش رو است:

باکتری‌ها در دام بخار

معمولاً باتوجه به سطح کثیفی ظرف‌ها و برای این که به یک کیفیت عالی شستشو برسیم، لازم است که قبل از وارد کردن ظرف‌ها به ماشین با دستمال یا آب آن‌ها را تمیز کنیم. همین مسأله باعث شده عده‌ای ماشین ظرف‌شویی را وسیله‌ای لوکس و ناکارآمد بدانند. اما ال‌جی با اضافه کردن بخار به فرایند شستشو به رفع این مشکل اندیشیده است. همان‌طور که می‌دانید نیروی بخار توان بالایی در پاک کردن چربی و آلودگی‌ها دارد و مهم‌ترین مزیت سیستم ظرف‌شویی جدید ال‌جی نیز در این است که به علت استفاده از بخار، ما را از شستشوی اولیه ظروف بی‌نیاز می‌کند.

وجود بخاری که با دمای بالا به سطح ظروف دمیده ‌شود منجر به رفع تمام آلودگی‌ها شده و در وهله اول در زمان صرفه‌جویی می‌کند؛ همچنین این امکان را برای کاربرها فراهم می‌کند تا به طور کامل و صددرصد از طریق ماشین ظرف‌شویی ظرف را بشویند. این محصول در هر سیکل تنها به 9 لیتر آب نیاز دارد. نمودار مصرف انرژی تایکی A++ است و از این حیث جزو برترین‌های بازار محسوب می‌شود.
از سبدهای هوشمند تا برنامه‌های تنظیم بخار

- مدل تایکی دارای سبدهای هوشمند است. در واقع، شما می‌توانید ظروف مختلف را تا ارتفاع 35 سانتی‌متر با استفاده از سبدهای قابل تنظیم درون ظرف‌شویی قرار داده و عملیات شستشو را انجام دهید. وجود سیستم بخار در این ماشین‌های ظرف‌شویی باعث صرفه‌جویی در مصرف آب نیز می‌شود زیرا تمام فرایند شستشو الزاماً از طریق سیکل‌های آب انجام نمی‌شود.
- مجهز به لامپ یو ـ وی است. این لامپ فرابنفش انواع باکتری‌های موجود را از بین برده و ظروف را عاری از هر نوع میکروب و کاملاً بهداشتی می‌کند.

- قابلیت بسیار مهم دیگر آن نسل جدید جاپودری‌ها است. در جاپودری‌های قدیم درب به بیرون باز می‌شد، اما در نسل جدید به صورت کشویی به سمت بالا باز می‌شود. مشکلی که در مدل قدیمی پیش می‌آمد این بود که در صورت ارتفاع زیاد ظرف‌ها، احتمال گیرکردن درب جاپودری به ظروف و عدم ورود پودر در مدار شستشو پیش می‌آمد اما درب‌های جاپودری نسل جدید این مشکل را به صورت کامل حل کرده است.

- تکنولوژی دایرکت‌درایو در تایکی باعث افزایش ظرفیت ماشین ظرف‌شویی از 12 نفره به 14 نفره شده، قدرت پاشیدن آب را افزایش داده و کیفیت شستشو را بالابرده است.

- یکی از مشخصات بسیار برجسته تایکی، دسترسی آسان به تمام قطعات از بالا است که در صورت بروز هرگونه اشکال فرآیند سرویس و تعمیر را راحت می‌کند.

- این ماشین ظرف‌شویی 7 برنامه شستشو و 3 برنامه جداگانه مخصوص بخار دارد که از برنامه قدرتمند بخار تا برنامه ترکیبی دارای تنوع است. شستشو با بخار در چند حالت انجام می‌شود: یک حالت بخار ملایم است برای ظروف ظریف مانند چینی‌ها. حالت دیگر شستشوی دوگانه است که زمانی از آن استفاده می‌شود که قصد شستشوی دو نوع ظرف داریم، یعنی طبقه پایین ظروف کثیف‌تر و طبقه بالا ظروف ظریف. برای ظرف‌های خیلی کثیف هم مانند قابلمه‌ها حالت بخار قدرتمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. قدرت اسپری آب جهت شستشو را نیز می‌توان روی سه وضعیت ضعیف، متوسط و قوی قرار داد.

- برنامه PF برای این هدف طراحی شده که اگر در حین کار، برق نوسان پیدا کند و یا به هر دلیلی دستگاه خاموش شود، در شروع به کار مجدد، دستگاه 10 ثانیه بخشی از شستشوی انجام شده را شناسایی کرده و فرآیند از همان نقطه‌ای که متوقف شده، مجدداً آغاز می‌شود.
تایکی در سه مدل مختلف وارد بازار می‌شود که مدل 1 و 2 آن مجهز به سیستم بخار و سیستم 3 فاقد بخار است. تفاوت مدل 1 و 2 تنها در تعداد برنامه‌ها است. تایکی فول در سه رنگ استیل، تیتانیم و سفید و تایکی 2 و 3 در دو رنگ تیتانیم و سفید عرضه می‌شوند. ظرفیت این مدل‌ها 14 نفره و 168 پارچه است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: