۱۳۹۶ سه شنبه ۲۵ مهر | ساعت: 4:40 صبح | 10/17/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۸۹ بيست و هشتم تير :تاریخ انتشار 3372 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 41603 :بازدید
شرایط بیمه شدن كارگران ساختمانی
سیبنا: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: کارگران ساختمانی می توانند برای بیمه شدن به مراکز و شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند.


سیبنا:  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: کارگران ساختمانی می توانند برای بیمه شدن به مراکز و شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند.

علی ذبیحی امروز در جمع خبرنگاران افزود: دستورالعمل بیمه کارگران ساختمانی از 15 روز قبل، به همه شعب تامین اجتماعی سراسر کشور ابلاغ شده است. وی از بیمه زنان خانه دار در آینده نزدیک نیز خبر داد و گفت: دستورالعمل بیمه زنان خانه دار در دست تهیه است و در سه ماه آینده به اجراء گذاشته می شود.

ذبیحی افزود: قرار است با اجرای قانون بیمه اجباری زنان خانه دار، حدود 13 میلیون زن خانه دار کشور زیرپوشش بیمه اجتماعی قرار گیرند که هزینه حق بیمه آنان، ماهانه 7 تا 8 هزار تومان است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: البته زنان خانه دار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی، یا حق بیمه پرداخت نمی کنند یا رقم بسیار کمی پرداخت خواهند کرد.
 
ذبیحی در ادامه با بیان این که حوزه فعالیت سازمان تامین اجتماعی در سه بخش بیمه ای، درمانی و اقتصادی است، افزود: تلاش می کنیم، بخش اقتصادی سازمان را از بنگاه داری به سهام داری تغییر دهیم تا نظارت و سود آوری بیشتری درپی داشته باشد.
 
وی گفت: بر این اساس، سازمان تامین اجتماعی، بنگاههای کوچک را در بورس واگذار خواهد کرد، اما در مقابل در طرح های بزرگ افتصادی سرمایه گذاری خواهد کرد.

ذبیحی افزود: در حوزه درمان نیز قصد داریم مراکز درمانی را به بخش خصوصی و یا هیئت امنائی واگذار کنیم؛ بنابراین خبر برخی خبرگزاری ها، مبنی بر واگذاری مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت تکذیب می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین از اعلام آمادگی این سازمان، برای تحقیق و تفحص نمایندگان مجلس خبر داد و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هر موقع مایل باشند، می توانند تحقیق و تفحص از این سازمان را آغاز کنند.

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: