عکس،مشخصات و قیمت مزدا 3 جدید


سیبنا: خط تولید مزدا 3 جدید در مراسمی با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی راه اندازی و از موتور ارتقاء یافته گروه بهمن رونمایی شد. قیمت این خودرو در پنج تیپ مختلف بین 350 تا 380 میلیون ریال اعلام شد.

سیبنا: خط تولید مزدا 3 جدید در مراسمی با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی راه اندازی و از موتور ارتقاء یافته گروه بهمن رونمایی شد. قیمت این خودرو در پنج تیپ مختلف بین 350 تا 380 میلیون ریال اعلام شد.

سعید موحدی معاون اقتصادی و برنامه ریزی گروه بهمن، در این خصوص اعلام کرد: خط تولید محصول مزدا3 جدید با حدود 850 میلیارد ریال سرمایه گذاری ثابت و در گردش از تیرماه سال گذشته آغاز شده و امروز به ثمر رسیده است.

به گفته وی، در یک برنامه ریزی چهار ساله، داخلی سازی این خودرو از 33 درصد فعلی به 60 درصد برای سال 1392 افزایش خواهد یافت. موحدی یکی از ایرادات وارد به مزدا3 را مشکل دید عقب در این خودرو دانست که با بهبود طراحی در مزدا3 جدید این مسئله حل شده است.

معاون اقتصادی و برنامه ریزی گروه بهمن کاهش هشت درصدی مصرف سوخت در مزدا3 جدید و کاهش لرزش 30 درصدی اتاق این خودرو را از دیگر مزیت های محصول جدید گروه بهمن اعلام کرد.

وی ارتقای صنعت خودروسازی و قطعه سازی را از مهمترین اهداف گروه بهمن در انتخاب محصول مزدا3 جدید دانست و برنامه ریزی برای افزایش داخلی سازی این خودرو را حرکت در مسیر تعالی خودروسازی و همگام بودن با تکنولوژی روز جهانی و مجلس شورای اسلامی اعلام کرد.

براساس این گزارش، مزدا3 جدید یک سواری پر قدرت دارای موتور چهار سیلندر با 16 سوپاپ و دو هزار سی.سی حجم است و استاندارد آلایندگی آن یورو4 می باشد. این خودرو در سه تیپ صندوق دار و دو تیپ هاچ بک و در مجموع پنج تیپ عرضه خواهد شد.

از دیگر ویژگی های این خودرو می توان به جعبه دنده پنج سرعته دو حالته به صورت اتوماتیک و دستی با کنترل الکتریکی، سیستم ترمز ضد قفل ABS و EBD، مجهز بودن به شش کیسه هوا، سیستم فرمان الکتروهیدرولیک، سیستم تثبیت کننده سرعت خودرو(AUTO Craiser)، سیستم ضد سرقت(Immobilizer)، کامپیوتر سفری، سیستم کنترل پایداری در حرکت(DSC)، چرخش همزمان چراغ های جلو با فرمان(AFS) و ... اشاره كرد.منتشر شده در تاریخ ۱۳۸۹ پنج شنبه ۱۳ خرداد
کدخبر:2618منبع:تاریخ انتشار:۱۳۸۹ سيزدهم خردادلینک خبر: http://www.www.sibna.ir/Pages/News-2618.html